Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaden Smith

Jaden Christopher Smith je velice talentovaným mladým hercem. Tento chlapec má k herectví logicky velice blízko, neboť se jedná o syna Willa a Jady Smithových. Jaden se ale nemá potřebu hájit svým slavným jménem. Dokázal Hollywood zaujmout sám za sebe.
Za svou roli ve filmu Karate Kid už dokázal získat cenu ShoWest v kategorii Nováček roku. Naposledy se na filmovém plátně objevil v roce 2008, kdy si společně s Keanu Reevesem a Jennifer Connelly zahrál ve velice očekávaném sci-fi remaku Den, kdy se zastavila Země. Tento hit společnosti 20th Century Fox v režii Scotta Derricksona poskytl Jadenovi příležitost zahrát si ve svém oblíbeném žánru science fiction a současně se zdokonalit v herectví. Za svou roli v tomto snímku získal Jaden v roce 2009 cenu Saturn Award.
V roce 2006 udivil diváky svým působivým ztvárněním mladého Chrise Gardnera Jr. ve filmu společnosti Columbia Pictures Štěstí na dosah. Oprah Winfrey jeho debutový výkon charakterizovala slovem „okouzlující“. Vysloužil mu cenu MTV Movie Award, Phoenix Film Critics Society Award, Black Reel Award a nominace na ceny Broadcast Film Critics Association, NAACP Image Awards a Teen Choice Awards. V pauzách mezi natáčením zmíněných filmů se Jaden objevil v úspěšném televizním seriálu společnosti Disney Sladký život Zacka a Codyho. Na televizních obrazovkách debutoval v pěti letech v seriálu All of Us, který produkovali jeho rodiče. Smith není jen talentovaným mladým hercem, ale také filantropem, který, společně se svou sestrou Willow Smith, působí jako zástupce organizace Project Zambi ve spolupráci s Hasbro, Inc. a Hasbro Children's Fund. Project Zambi pomáhá africkým sirotkům, jejichž rodiče zemřeli na AIDS.

960x-1-.jpg

Povolání: Herec, tanečník, rapper
Věk: 14
Datum narození: 8. 07. 1998
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 155 cm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář